איך בוחרים שטיח לבית?

אתם מבינים ששטיח יכול להוסיף לבית צבע, חום, אנרגיות, ייחודיות ויוקרה. הבעיה היא שאתם לא ממש בטוחים מה נכון לכם. האם יתאים לדירה המתוקה שלכם שטיח עגול או מרובע? האם עדיף שטיח מקיר לקיר או דווקא שטיח רחב ידיים? האפשרויות רבות ומגוונות, הצבעים והדגמים נראים בלתי נגמרים, ואתם בעיקר מבולבלים. אז בואו נעשה קצת סדר.

סוגי שטיחים

אתם לא מדמיינים. בכל הקשור לבחירת שטיחים פרוש לפניכם מגוון רחב מאוד, גם בכל הקשור לסוג השטיח עצמו. כך תוכלו לבחור בשטיח ארוג, שהוכן באופן מדויק במכונת שתי וערב, ואם תעדיפו התאמה אישית יותר תוכלו גם לבחור שטיח בעבודת יד. דגמים מרהיבים אחרים כוללים כדורי צמר צבעוניים שיוצרים ביחד טקסטורה נפלאה ומיוחדת במינה. כדי לקבוע איזה סוג שטיח יתאים לכם באופן אישי רצוי שתכירו את היתרונות ואת החסרונות שלהם. למשל, שטיח מקיר לקיר נחשב לשטיח שתוחלת החיים שלו קצרה יותר, משום שהוא נשחק מהר יותר, בעוד שטיחי צמר מחזיקים מעמד לאורך שנים רבים, בוודאי אם תתחזקו אותם כהלכה ותנקו את השטיח או תימנעו מהליכה עליו עם נעליים מלאות בוץ, תוך שאתם בוחרים דווקא באפשרות של כפכפים מתקפלים שמלכלכות הרבה פחות.

איכות היא לא מילה גסה

סביר להניח שאתם מחפשים כיום שטיח זול יחסית, והתקציב הוא ללא ספק נושא רגיש וחשוב. מצד שני, השטיח הזול לא יהיה בהכרח איכותי, וכדי שתהיו בטוחים מראש מה אתם קונים רצוי שתבדקו היטב את התווית. למשל, שטיחים שעשויים מצמר שהגיע במיוחד מניו זילנד הם לרוב איכותיים יותר, משום שהצמר איכותי יותר. שטיחים מסוגים אחרים, כמו במבוק או פלסטיק, יכולים להתאים במקרים מסוימים גם הם, אם כי לרוב הם מתאימים לעסקים ולחברות מתחום התעשייה.

בחרו עיצוב מתאים

לבסוף, שימו לב לעיצוב הקיים של הבית וזכרו שאם אתם לא מתכוונים להחליף בקרוב את הספות ואת הריהוט היקר שרכשתם לאורך הדרך, השטיח החדש צריך להתאים להם – ולא להיפך. בחרו צבעים שמתכתבים עם הסגנון הקיים, הימנעו מטקסטורות משוגעות שיעמיסו על הדירה שלכם ובעיקר בחרו צבעים שאינם בהירים מידי, כדי שלא תצטרכו לחיות עם שטיח שסופג לכלוך בכמויות אדירות. אלא אם אתם ממש אוהבים לנקות, לשאוב ולקרצף.