האם ואיך בונים אתר לבד?

עסק קטן, אדם אחד שרוצה למכור מוצר או שירות, או גורם פרטי שמחפש פלטפורמה טובה להעביר מסרים ולחלוק עם העולם את דעותיו האישיות. כל אחד מהגורמים הללו זקוק לאתר אינטרנט איכותי וטוב, שמעוצב בצורה מרשימה וגם משקף באופן מדויק את זהות המותג או האדם שמאחוריו. הבעיה מתחילה כשאנחנו ניגשים למלאכה ומבינים שבניית אתר לא היא לא מלאכה פשוטה כל כך. השאלה בנקודה הזו היא איך נכון יותר לבנות אדם, והאם עדיף להשתמש בפלטפורמה קיימת (וורדפרס, וויקס וכיו”ב) או להיעזר בגורם מקצועי שינהל את התהליך כולו. לפניכם כמה טיפים שיעזרו לכם בתהליך.

פלטפורמה קיימת או פיתוח עצמאי?

האפשרות להקים אתר מאפס, עם קוד מתקדם, היא אפשרות ששמורה בדרך כלל למתכנתים ולמי שעוסקים בתחום למחייתם. אם אתם רוצים להקים אתם בעצמכם מומלץ לבחור פלטפורמה קיימת ופשוטה יותר, כאשר האופציות המרכזיות הן וורדפרס או wix. בהתאם לבחירה שלכם וגם לנכונות שלכם להשקיע בחבילות יקרות יותר, תקבלו מערכת ניהול שמתאימה לצרכים שלכם ומאפשרת לכם לשלוט לבד במראה האתר, בתכנים שתעלו אליו ובכל פרט אחר שחשוב לכם.

 

איפה מאחסנים את האתר?

זה בטח לא יפתיע אתכם, אבל האתר שלכם חייב להיות שמור אי שם ברחבי הרשת. אם יש לכם מקום פיזי וגם תקציב משמעותי מאוד תוכלו לרכוש שרת משלכם, אבל מאחר ומדובר בפרויקט יקר ומורכב כנראה שתצטרכו להסתפק בשירות של אחסון אתרים. זו לא באמת פשרה, אגב. אם תחפשו היטב ותתמקדו באיתור best wordpress hosting תגלו שיש כמה אפשרויות מצוינות שיציעו לכם גם תמיכה מלאה ותגובה מהירה, מה שאומר שגם אם חלילה תיתקלו בתקלה שתוביל לנפילת האתר, יהיה מי שידאג לכם. זוהי נקודה קריטית, שהרי כל דקה שבה האתר שלכם למטה, היא דקה שבה אתם עשויים לפספס עוד לקוח פוטנציאלי.

כרטיס הביקור שלכם

לבסוף, זכרו שהאתר שלכם הוא כרטיס הביקור שלכם, וזה באמת לא משנה אם אתם מקדמים עסק או את עצמכם, באופן אישי. אתר אינטרנט בעיצוב מדויק, עם תוכן איכותי, עם תמונות יפות ועם סרטונים שיש להם ערך מוסף (גם אם הערך המוסף הוא תיאור המוצר בצורה משעשעת או ייחודית) תוכלו להגיע לתוצאות מעולות ולהרים אתר שימשוך אליו קוראים רבים, שעשויים עם הזמן להפוך גם ללקוחות. וזו המטרה של כל בעל עסק בסופו של יום, לא?