הפרטים הקטנים בדרך לאירוע הגדול

הצעת הנישואין המרגשת מאחוריכם, סיימתם להודיע לכל החברים ולבני המשפחה, התמודדתם עם עשרות טלפונים וגם ההודעה הרשמית בפייסבוק גררה מאות תגובות, ברכות ואיחולים. עכשיו, רגע לאחר שהחיוכים וההתרגשות עברו, הגיע הזמן להתחיל לעבוד ולהפיק חתונה בלתי נשכחת. הבעיה היא שאתם לא ממש בטוחים מאיפה להתחיל, ובדיוק בשבילכם – אנחנו כאן.

בחרו מקום ושעה

הצעד הראשון, זה שיכריע על האירוע כולו, הוא קביעת המקום והתאריך. שני אלה תמיד מגיעים ביחד, שהרי אולם או גן אירועים שבו תחפצו ככל הנראה יגביל אתכם משום שאתם לא הראשונים שהגעתם אליו כדי לתכנן את יום חתונתכם. אם כן, כשאתם סורקים גני אירועים במרכז ובוחנים אולמות רלוונטיים נסו להציב לעצמכם תאריכי יעד רלוונטיים או תאריכים שבהם חתונה לא אפשרית, בשל אירועים של בני משפחה או חברים קרובים, או מכל סיבה אחרת. זכרו שגם למיקום עצמו יש חשיבות רבה, כך שחתונה במרכז תהיה אולי נוחה יותר כשיש לכם ריכוז גדול של חברים ומשפחה המתגוררים בערי המרכז, אבל אם רוב האורחים – וגם אתם – מתגוררים בצפון או בדרום, ייתכן שעדיף לכם לשקול להעתיק את החתונה ליעד קרוב יותר.

הזמנות, שמלה ואוכל

לאחר שקבעתם מקום, תאריך ושעה, אפשר להמשיך קדימה. כעת יהיה לכם קל יותר לבחור שמלת כלה כשידוע כמה זמן דרוש לצורך מדידות ותפירה, לתכנן הזמנות לחתונה כשברורים הפרטים הטכניים וגם לקבוע לוחות זמנים ברורים לכל משימה ולכל אתגר שבדרך. נסו להגדיר גם תקציב ברור שיכלול את כל הסעיפים השונים, לרבות מוזיקה, צילומים, איפור, שיער ואפילו מכונית שתלווה אתכם במהלך היום המאושר בחייכם. התכנון המוקדם והרישום המדויק יאפשרו לכם לשמור על מסגרת תקציב ולהימנע מהפתעות גדולות, אם כי עדיין רצוי שתגדירו גם סכום נוסף לו תקראו תקציב הפתעות. זאת משום שגם באירועים המתוכננים ביותר תמיד עשויים להתגלות בלת”מים, ובמקום לכעוס או להתרגז – מה שרק יפגע בהנאתכם מהתהליך המרגש הזה – אתם יכולים להיות מוכנים, ובעיקר הרבה יותר רגועים. אם אתם רוצים להגיע ליום חתונתכם שמחים ומאושרים, וגם נטולי דאגות מיותרות, זו בהחלט הדרך.