טורים וכתבות שיעוררו בכם השראה

יכול להיות שאתם ממש רוצים לדבר בנושא מסוים, להביע עמדה, אולי לפעול. יכול גם להיות שאתם קצת חוששים לעשות את זה. אפשר להבין מדוע, בוודאי כשיש תחושה באוויר שיש דעות שעדיף להשתיק. אלא שדווקא זה הזמן להביע עמדה ברורה, גם אם שונה, לעורר מודעות, אולי לייצר שינוי למרות האקלים סביבנו, וגם אם לא – לפחות לגרום לאדם אחד להבין גם את הצד שלנו.

בסוף הפוסט הזה תמצאו כמה קישורים לכתבות מעניינות בנושאים שונים, וכולם יעוררו בכם השראה. בצדק. יש היום נושאים רבים על סדר היום, וגם רבים שלא נמצאים על סדר היום אבל ממש צריכים להיות שם. כולנו יודעים שיש פערים מגדריים בשוק העבודה ובשכר, אבל האם אנחנו באמת עושים משהו בנדון? האם אנחנו פועלים איכשהו או מקבלים את המצב כפי שהוא פשוט כי אין מה לעשות? האם אנחנו מקבלים את העובדה שסרטים מסוימים זוכים לביקורת קשה מצד דמויות בכירות בישראל רק משום שהדעה שמוצגת שם אינה מתאימה להם, ואולי גם לא לנו? רק אם נדע להקשיב לדעות, להכיר בשוני ביננו לבין אחרים ולהשמיע את קולנו כשאנחנו מרגישים שיש לנו משהו לומר, נוכל להתקדם לעבר חברה קצת אחרת. כזו שאפשר להקשיב בה, לדבר, להשמיע ולשמוע.

אפשר גם למצוא שפע של דמויות מפתח בתקשורת, אנשים שעשו שינויים ואפילו קבוצות מאורגנות כמו ועדי עובדים שנלחמו והשיגו שינוי, גם אם הוא הושג בתוך המעגל שלהם בלבד. ההצלחה שלהם שם עודדה אותם לפעול, והם ללא ספק אקטיביים ויוזמים יותר גם בתחומים אחרים בחייהם.

בקיצור, זו ההזדמנות שלנו להתחיל. בצעדים קטנים, לאט, אבל בקצב בטוח. זה יהיה לא קל, אבל זה רק ייעשה פשוט יותר עם הזמן, עד שנבין שיש לנו את כל הכוח שדרוש – לפחות כדי שמישהו יקשיב לנו.

 

טורים ואתרים מומלצים לקריאה:

מיה יניב על פערים בין גברים לנשים

צופית גרנט מראיינת את מיה יניב

דמוקרטיה והקשר לפוקסטרוט – טור של מיה יניב

טור – עובדים כמוני וכמוך – של מיה יניב

מיה יניב בלינקדאין

ההישג של מיה יניב ועובדי סלקום