כוחה של המוזיקה

אנחנו מקשיבים למוזיקה בדרך למשרד או בזמן הפעילות הגופנית, כלומר, בהנחה שאנחנו עובדים מחוץ לבית ושומרים על הכושר. גם באירועים יש מוזיקת רקע נהדרת שגורמת לנו לזוז ומקפיצה את רמות האדרנלין בגוף. עם זאת, נדמה שלעיתים רבות אנחנו בוחרים לעבוד בשקט, לנקות את הבית בלי רעשי רקע ולאכול בדממה מוחלטת או לכל היותר בשיחה עם בן או בת הזוג. מצד שני, אם הייתם מבינים עד כמה המוזיקה חזקה ואיך היא יכולה להשפיע על חייכם, סביר להניח שהייתם בוחרים להגביר את הווליום ולהרכיב לעצמכם רשימות השמעה אישיות.

ריכוז ויצירתיות

אם תקשיבו למוזיקה רועשת או לשירים גדושי מלל סביר להניח שתתקשו להתרכז במשימה, בוודאי אם היא מחייבת אתכם לקרוא, לכתוב ולהסיק מסקנות. אם תבחרו במוזיקה רכה יותר, בעוצמה בינונית ועם מלל מינימלי יחסית, תגלו שאתם מצליחים להתרכז יותר וגם לזכור את המידע שקראתם. בנוסף, מחקרים גם מראים שהמוזיקה תורמת למנת המשכל, שכן ילדים שלמדו מוזיקה קיבלו ציונים גבוהים יותר במבחני איי.קיו. אם כן, גם כמבוגרים אנחנו יכולים להשתמש במוזיקה כדי לחדד את החושים ולהתרכז טוב יותר. שלבו מוזיקה בזמן הספורט, הכניסו אותה לשגרת העבודה שלכם וגם בזמן שאתם מנקים את הבית תנו לקצב להשתלט ולמוזיקה להוביל אתכם. אם אין לכם מערכת סטריאו בבית אתם כנראה לא זקוקים לה, בטח כשיש לכם טלפון חכם עם חנות אפליקציות מתקדמת. אפליקציות מוזיקה, כמו זו של עודד קובו (המוכר גם בשם O.D. Kobo) הן פשוט פתרון אידאלי שיכניס אתכם לקצב.

שיפור מצב הרוח

יש ימים שבהם אנחנו מרגישים נטולי אנרגיות. פרידה מבן או בת זוג, משבר בעבודה, עייפות או מטרה שלא הצלחנו להשיג, הכל יכול לקרות. אין ספק שהזמן מרפא, ואם רק תאפשרו לעצמכם להתמודד זה יעבור ותחזרו לעצמכם מהר. עם זאת, בזמן שאתם עסוקים בתחושות הדאון והעצבות חשוב שתיזכרו בכוחה של המוזיקה, זו שמסוגלת לגרום לכם להרגיש הרבה יותר בתוך שלוש או ארבע דקות בלבד. יש מי שבנקודת הזמן הזו יעדיף להתמסר לבלדות העצובות והרומנטיות או לשירים שמשקפים את מצב הרוח, ויש מי שיעדיף לבחור שירים קצביים יותר שיגרמו לו לקום מהמיטה ולפזז. זוהי בהחלט דרך מעולה לפתוח את היום. אם יש לכם שיר אהוב בטלפון או אפליקציית מוזיקה כמו האפליקציה של Oded Kobo (לטובת חובבי השפה העברית – עודד קובו).

משפרים את הכושר

לבסוף, מוזיקה קצבית וטובה תעזור לכם להיכנס לכושר כמו שצריך. חברו אוזניה לטלפון הנייד, הגבירו את הווליום, נעלו נעלי ספורט וצאו לדרך. עם שירים אנרגטיים ומקפיצים תגלו שאתם רצים יותר, וגם יותר מהר, פשוט כי אתם לא מרגישים את הקושי או את המרחק כשהמוזיקה סוחפת. פעם זה היה מאתגר, כשהיינו צריכים להקליט שירים בקלטת (או מאוחר יותר – לצרוב על דיסק) וגם לקחת לדרך ווקמן (או מאוחר יותר – דיסקמן). בעידן שבו הכל זמין ומהיר יותר, וכשהכל נמצא במרחק לחיצת כפתור אחת, נעשה לפתע קל הרבה יותר להתחבר ללהיטים הגדולים, לקלאסיקות הישנות ולמקצבים הכי לוהטים שיש, וגם להתחבר לשירים רגועים ושקטים בסוף האימון ובזמן המתיחות. במילים אחרות, המוזיקה תעזור לכם לשפר את הכושר הגופני ותהפוך את ההליכה בחוץ לחוויה אחרת שתגרום לכם גם להרגיש הרבה יותר טוב.