כך תבחרו סורגים בצורה נכונה

בין אם אתם עוברים לבית חדש שיוצא זה עתה מהניילונים, ובין אם אתם משפצים את הדירה לאחר שנים רבות של חוסר תשומת לב, יש נושא אחד משמעותי מאוד, והוא הבטיחות האישית שלכם ושל בני המשפחה. הבטיחות מתייחסת למעשה לכמה נושאים, כאשר מצד אחד אנחנו נדרשים להגן על הנכס ועל הרכוש שצברנו, על הפריטים היקרים ועל החפצים שיש להם ערך רגשי וסמלי עבורנו. מצד שני אנחנו רוצים לגונן על הילדים שאוהבים לשחק על אדן החלון מבלי לחשוש לרגע שמא יש סיכוי שיפלו וישברו יד או רגל – במקרה הטוב. הדרך הטובה להגן גם על החפצים החומריים וגם על הילדים ועל שלומם של בני הבית, שהוא הצורך המשמעותי מכולם, היא להתקין סורגים. אז איך בעצם עושים את זה?

בוחרים חומרים

הבנייה כמעט הושלמה ובתהליך הגדול והמורכב הזה מלווה אתכם קבלן מקצועי בעל ניסיון עשיר וידע נרחב. מצוין. כעת אתם יכולים להתחיל לתכנן את הבטיחות שלכם, והצעד הראשון כולל בחירה של חומר הגלם שישמש לתכנון ולעיצוב הסורגים החדשים שלכם. אם אתם רוצים למנוע פריצות כדאי שתבחרו במתכת עבה יחסית (12 מ”מ לכל הפחות) וכדי שתוכלו למנוע נפילה של הילדים רצוי שהמרחק בין הסורגים יהיה קטן ככל האפשר (עד 10 ס”מ). אגב, ישנם גם סורגים חלולים ומלאים, כאשר המלאים עמידים וחזקים יותר.

 

סוג החיבור לקיר

לפי שהמתקין שלכם פועל לחיבור הסורגים לקיר, כדאי להבין באיזה סוג חיבור הוא משתמש. זוהי נקודה חשובה שכן חיבור לקוי של סורג איכותי לא יעזור לכם במניעת פריצות, וחיבור מהסוג הזה גם יתגלה כמחדל בטיחותי חמור שעשוי להוביל לנפילת הילדים בכל זאת. אם כן, הקפידו לבחור מתקין שיודע מה הוא עושה, ומוטב לוודא שמתבצעות גם עבודות חיזוק משמעותיות. בנוסף, זכרו שהסורגים חשופים באופן תמידי למזג האוויר, מה שאומר שהם צריכים להיות עמידים בפני השמש הלוהטת ובעיקר בפני הגשם שעשוי להוביל לחלודה. תהליך ציפוי ייחודי יעזור לכם לשמור על הסורגים, גם אם מדובר בתהליך שיעלה לכם קצת יותר (כ-20% יותר ברוב המקרים). זוהי נקודה קריטית, שכן סורגים חייבים להיות חזקים, יציבים ואיכותיים, הם חייבים להחזיק מעמד לאורך זמן ובעיקר הם צריכים לספק לכם תחושת הגנה בכל רגע נתון, כשהילדים משחקים ביום וכשאתם הולכים לישון בלילה.