כל מה שצריך לדעת על פשיטת רגל

צמד המילים הללו, פשיטת רגל, הוא צמד מילים שאף אחד מאיתנו לא רוצה לשמוע אי פעם. אנחנו רוצים להאמין שנצליח לעבור חיים שלמים מבלי להכיר את העולם הזה לעומק, ומבלי שנצטרך לבחור עורך דין מנוסה שיעזור לנו לצאת מהברוך. מצד שני, ההגעה למצב זה היא לא תמיד סוף העולם, ולמעשה נדמה בנקודה שממנה יכול האדם להתחיל לעשות קצת סדר בבלגן, ולשנות את ההתנהלות הכלכלית והיומיומית שלו. בואו נעשה קצת סדר.

פותחים דף חדש

הליך פשיטת רגל הוא לעיתים רבות תוצאה של התנהלות כלכלית לקויה ומצוקה, אשר הובילו את האדם הפרטי או את הגוף העסקי למצב שבו אינו יכול לעמוד בהחזר ההתחייבויות שלו. על אף שקיימת תפיסה לפיה פושטי הרגל הם תמיד בעלי עסקים שהשקיעו את כל הונם בעסק ואיבדו הכל, המציאות איננה כה חדה וברורה. למעשה, ישנם לא מעט אנשים שלקחו על עצמם התחייבויות רבות, מעבר ליכולת האמיתית שלהם להחזיר הלוואות אלו, והם מוצאים עצמם בסיטואציה מורכבת זו. עורך דין פשיטת רגל שהוא מקצועי ובעל ניסיון עשיר וידע רב, יוכל לסייע לבעלי העסקים ולחייבים לקבל הפטר ואף למחוק את חובות העבר, מה שיאפשר דף חדש ונקי.

המניעה – והטיפול

מצוקה כלכלית היא נושא שמטריד לא מעט בעלי עסקים ואנשים פרטיים בישראל. גם מי שמצבו הכלכלי יציב עשוי לתהות האם עשוי להגיע היום שבו טעות קטנה או חוסר תשומת לב יובילו גם אותו אל הנקודה שבה החובות ייערמו וקושי ייעשה בלתי נסבל. טעויות מהסוג הזה ניתן למנוע בדרכים שונות, ובעיקר על ידי תכנון נכון של התקציב, ועל ידי פתיחת תכנית חסכון או קופה שאליה יועברו הרווחים למשמורת, למקרה שאי פעם יהיה בכך צורך. ייעוץ עסקי גם הוא כלי משמעותי עבור מי שרוצה לפעול בצורה נכונה ומחושבת מהצעד הראשון, ובוודאי כשהצעדים הללו כוללים הקמת עסק חדש – מהלך שמחייב היערכות כלכלית משמעותית. עם זאת, מי שנקלע למצוקה, בין אם התנהל באופן מחושב ובין אם לא, חשוב שיידע שהאפשרות של פשיטת רגל איננה אפשרות בלתי נסבלת. למעשה, בסופו של התהליך, קשה ומאתגר ככל שיהיה, תוכלו לדעת בדיוק מה מצבכם ומה נדרש מכם כדי להתחיל לשקם, להרים את הראש ולצעוד קדימה בבטחה. אין זה סוף העולם, ואם תבחרו עורך דין פשיטת רגל שילווה אתכם לכל אורך הדרך, תוכלו להיות בטוחים בדרך שבה אתם צועדים.