עיבוי שפתיים באופן זמני או קבוע?

יש לא מעט סיבות לכך שנשים משתוקקות כל כך לשפתיים עבות ומלאות. כאיבר מרכזי מאוד בפנים, השפתיים משפיעות מאוד על המראה הכללי, על המבנה הסימטרי ועל המידה שבה מרגישה האישה שהיא יפה ומושכת. למרבה שמחתן של הנשים השואפות לעבות את שפתיהן, יש כיום שיטות שונות לעשות זאת. בין אם יש לך שפתיים דקות שאת רוצה לעבות ובין אם הן עבות אבל לא מודגשות מספיק, לפנייך שתי דרכים עיקריות – האחת זמנית, והשנייה קבועה.

חומצה היאלורונית

אחד החומרים המועדפים לצורך עיבוי שפתיים, ולמילוי קמטים באופן כללי, הוא החומר הייחודי הזה. למעשה, חומצה היאלורונית היא סוכר מורכב שנמצא בגוף באופן טבעי והייצור הסינטטי שלה מסייע לשלל טיפולים אסתטיים. ההשפעה של החומצה קצרה יחסית, בעיקר משום שהחומר נספג באזור השפתיים בקצב מהיר יותר בהשוואה לאזורים אחרים שבהם מתבצע מילוי קמטים. מי שבוחרת לעבות את שפתיה עם חומצה היאלורונית ככל הנראה תזדקק למילוי נוסף בטווח שבין חצי שנה לשנה. מצד שני, ישנן כיום מספר חברות שמייצרות את החומצה לצורך עיבוי שפתיים, לרבות כמה מהמותגים המובילים בתחום האסתטיקה.

 

מילוי באמצעות סיליקון

בהשוואה לחומצה היאלורונית, סיליקון הוא חומר יציב יותר שמציע פתרון ארוך טווח. בפועל מדובר בשמן שיוזרק אל השפתיים במינונים קטנים למדי ובמשך מספר מפגשים (כחמישה, לכל הפחות). בין המפגשים הללו תידרש גם הפסקה קצרה של כשבועיים, ואף יותר. הסיבה לקצב הזה וגם למינונים הקטנים בכל הזרקה, היא שלהזרקת סיליקון יש תופעות לוואי פוטנציאליות שיש להישמר מפניהן. אגב, זו גם בדיוק הסיבה לכך שטיפולים מהסוג הזה חייבים להתבצע על ידי רופא המומחה בהזרקות סיליקון.

 

הדרך העדיפה

השאלה המתבקשת כעת היא – איזו משתי הדרכים עדיפה על האחרת. אז נכון, התשובה המתבקשת היא שהבחירה כולה בידיכן, ועם זאת רצוי בכל זאת לבחור בשיטה הזמנית, משתי סיבות עיקריות. הראשונה היא שאין לחומצה היאלרונית תופעות לוואי, בעוד לסיליקון קיימות תופעות פוטנציאליות שיש לקחת בחשבון. הסיבה השנייה היא שחומרים זמניים מראים תוצאות באופן מידי, בעוד סיליקון יחייב מספר ביקורים אצל הרופא, בהפרש של שבועיים או שלושה בין כל מפגש, ורק לאחר מכן תתחילי לראות תוצאות. מי שרוצה שפתיים עבות ויפות מהר ועם מינימום סיכונים עדיף שתבחר בחומצה, ולא בסיליקון.